Najděte církevní budovu ve svém okolí

Jak vypadají církevní bohoslužby?

Scházíme se každou neděli, abychom zpívali náboženské písně, poslouchali kázání a učili se navzájem o Spasiteli. Shromáždění nás nabíjí po duchovní stránce a nabízí dokonalou příležitost, jak se v životě zaměřovat na Ježíše. Všichni návštěvníci jsou vítáni, aby se účastnili našich křesťanských bohoslužeb a uctívali Boha s námi.

Časy církevních bohoslužeb se v jednotlivých kongregacích liší. Vždy však můžete počítat s jedním hlavním shromážděním určeným pro všechny a s různými třídami rozdělenými podle věkových skupin nebo organizací.

Stačí, abyste byli pěkně upraveni. Můžete přijít v jakémkoli vkusném oděvu, ve kterém se cítíte dobře. Jen pro vaši informaci, většina mužů nosí oblek nebo košili s kravatou a ženy obvykle nosí šaty nebo sukni. Děti jsou obvykle také oblečeny svátečně.

Doufáme, že ne. Mnozí naši členové přicházejí každý týden na shromáždění sami. Pokud byste si však přáli, aby vás poprvé někdo doprovázel, spojte se s místními misionáři, kteří vám mohou najít nějakého přítele, vedle kterého se budete moci posadit. Vždy je těžké být někde nový – ať už je to jakákoli situace – ale s dalšími členy kongregace se rychle seznámíte a brzy se budete cítit jako doma.

Ne. Od návštěvníků se nepožaduje, aby se jakkoli zapojovali. Když se členům při obřadu svátosti (podobně jako u svatého přijímání) rozdává chléb a voda, můžete podnos jednoduše předat člověku sedícímu vedle vás. Po všech dalších stránkách si můžete bohoslužbu prostě užívat. Ve třídě Nedělní školy učitelé často hledají dobrovolníky na četbu z písem. Pokud byste se raději nezapojovali, stačí se nehlásit.

Pamatujte také na to, že až se budete cítit jistěji, budeme rádi, když se k nám připojíte i při činnostech pořádaných přes týden, na společenských akcích či při projektech služby. Uvítáme možnost vás poznat a budeme si cenit toho, když se do našeho společenství zapojíte.

To bude záležet na velikosti kongregace, kterou navštívíte. Některé kongregace jsou tak veliké, že si její členové nemusí uvědomit, že jste návštěvník. Jiné jsou tak malé, že se v nich všichni členové dobře znají a jistě poznají, že jste návštěvník, a přivítají vás. V každém případě se neváhejte sami představit nebo klást otázky. Všichni budou rádi, že jste přišli.

Ne. Při bohoslužbě finanční dary nevybíráme ani o ně nežádáme.